Jasełka - 2019r.

 

Na stałe w tradycję naszej szkoły, wpisało się przedstawianie Jasełek przeżywane w ostatnim dniu obecności w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W piątek, 20 grudnia w Szkole Podstawowej im. Najświętszego Serca Jezusa w Starej Wsi odbyło się przedstawienie jasełkowe pt.„ Cud Bożego Narodzenia w lesie” przygotowane przez uczniów klasy II „a” SP pod okiem pani Ewy Chrobak. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Jasełka przybliżyły oglądającym tajemnicę wcielenia Syna Bożego i wprowadziły w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi kolegami szkolnymi. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Na zakończenie przedstawienia, leśne zwierzęta przypomniały o wielkości Świąt Bożego Narodzenia:


……. „ Kiedy wieczór jest zimowy, chaty w śniegu drzemią.
Nastrój dziwny, wyjątkowy snuje się nad ziemią.
Lecz najmilszy, wigilijny wieczór przed świętami jest taki piękny, taki inny – tak oczekiwany!
To właśnie tego wieczoru, gdy mróz lśni jak gwiazda na dworze,
przy stołach są miejsca dla obcych, bo nikt być samotny nie może.
To właśnie tego wieczoru od bardzo wielu wieków,
przy śpiewie tkliwej kolędy – BÓG RODZI SIĘ W CZŁOWIEKU”….

 

Nauczyciele i uczniowie radośnie podziękowali oklaskami wszystkim występującym młodym aktorom za spektakl, który wprowadził wszystkich w klimat magicznych świąt. Życzenia świąteczne zebranym gościom, nauczycielom i dzieciom złożył dyrektor szkoły Piotr Niecko.

oprac: mgr Ewa Chrobak

DSC_0672
press to zoom
DSC_0690
press to zoom
1/1

Powiatowe zmagania w unihokeju

 

Przełom listopada i grudnia to czas szczególnie wyczekiwany przez sportowców naszej szkoły. W dniach tych odbywają się zawody powiatowe w unihokeju, do których przygotowujemy się przez cały rok.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły uczennice klas młodszych, startując w zawodach w ramach Igrzysk Dzieci. Turniej ten odbył się w Szkole Podstawowej w Górkach w dniu 19.11.2019r. Dziewczyny pomimo ambitnej postawy i serca pozostawionego na parkiecie nie zdołały stanąć na podium zajmując 4 miejsce w klasyfikacji końcowej. Drużyna pod opieką pana Pawła Fronia wystąpiła w składzie: Boroń Izabela, Buczek Mariola, Darowska Daria, Data Emilia, Froń Julia, Froń Wiktoria, Maniawska Wiktoria, Podulka Lena, Sławęcka Wiktoria, Wojtowicz Amelia, Wolanin Milena.

O wiele lepiej spisali się ich koledzy w turnieju, który odbył się dzień później w Szkole Podstawowej w Starej Wsi. W zawodach wzięło udział 9 drużyn a nasza ekipa z kompletem zwycięstw, bezapelacyjnie zdobyła pierwsze miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Bednarczyk Arkadiusz, Bodzioch Radosław, Florek Michał, Gdula Jakub, Pietryka Szymon, Remiec Arkadiusz, Sobaś Łukasz, Supel Łukasz, Szczepek Bartosz, Tomkiewicz Dawid, Wania Filip, Wnęk Bartłomiej, Zając Mateusz, Żmuda Jakub a ich opiekunem był pan Krzysztof Gołąb.

Również 9 zespołów wzięło udział w powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej chłopców, które tym razem rozgrywane były na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr1 w Brzozowie. Nasz zespół po zajęciu drugiego miejsca w grupie trafił do baraży, a następnie po ambitnej walce do półfinału. Tam do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. Świetna gra bramkarza w tym elemencie dała awans do finału. W nim skromnie (1:0) pokonali kolegów z Niebocka i mogli świętować awans do Półfinału Wojewódzkiego. Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę to: Bober Witold, Boroń Grzegorz, Data Kacper, Herbut Krystian, Kucharski Michał, Sabik Mateusz, Szmyd Mikołaj, Tomkiewicz Jakub, Tomkiewicz Szymon, Zając Piotr, Zarych Patryk, Żmuda Jakub. Opiekunem był pan Paweł Froń.

Jako ostatnie na parkiet wybiegły uczennice VII-VIII . Tym razem rywalizacja przeniosła się na parkiety Szkoły Podstawowej w Dydni. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn, co zapowiadało walkę w systemie „każdy z każdym”. Po pewnie wygranych czterech spotkaniach przyszedł czas na ostatni, decydujący mecz, który miał być przepustką do Półfinału Wojewódzkiego. Niestety więcej zimnej krwi zachował koleżanki z Górek i to one cieszyły się z końcowego zwycięstwa. Naszą szkołę reprezentowały: Bargieł Dominika, Boroń Kinga, Drożdżal Patrycja, Dydek Julia, Jantosz Natalia, Podulka Sylwia, Szmyd Wiktoria, Śnieżek Wiktoria, Wnęk Natalia, Wolanin Amelia, Wrona Julia, Żurawska Daria. Opiekunem dziewczyn był pan Hubert Tymczak.

Wszystkim serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników a drużynom, które awansowały życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

 

8
press to zoom
7
press to zoom
9
press to zoom
1/1

Zawody Mikołajkowe w pływaniu

 

     W dniu 6.12.2019 r. nasi uczniowie wzięli udział w Mikołajkowych Zawodach Pływackich o Puchar "Posejdona". W rywalizacji wzięło udział ponad 100 uczestników podzielonych na cztery kategorie. Najlepsze pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy drugiej Robert Nastał, który nie miał sobie równych w kategorii klas I-II w stylu dowolnym. Równie wysokie trzecie miejsca zdobyły: w kategorii klas III-IV stylem dowolnym - Wanessa Borkowska i w kategorii klas VII-VIII w stylu motylkowym Zuzanna Żak. Ponadto w zawodach wzięły udział także Boroń Izabela, Boroń Amelia i Wacek Aleksandra.

 

Gołąb Krzysztof

12
press to zoom
11
press to zoom
10
press to zoom
1/1

Finał jest nasz, bo finał sie nam należy...

 

Dużą niespodziankę sprawili uczniowie naszej szkoły startujący w zawodach piłki nożnej o Puchar Tymbarku. W zawodach tych wzięło udział 6 najlepszych szkół z powiatu brzozowskiego : SP Brzozów, SP Hłudno, SP Golcowa nr1, SP Domaradz, SP Jasienica Rosielna i SP Stara Wieś.

 

Drużyna nasza po komplecie zwycięstw w fazie grupowej z Hłudnem 2-1 (bramki Szymon Pietryka i Bartosz Szczepek) oraz Jasienicą Rosielną 3-2 (bramki Szymon Pietryka - 2 i Bartosz Szczepek) zajęła I miejsce w grupie i awansowała do strefy półfinałowej. Następnie w derbach gminy udało nam się dość łatwo uporać z SP Brzozów 4-1 (bramki Szymon Pietryka, Bartosz Szczepek, Krzysztof Kostka i Mateusz Śmigiel) i awansowaliśmy do meczu finałowego. Tutaj pomimo nerwowego początku zwyciężyliśmy z SP Golcowa 3-1 (bramki Bartosz Szczepek, Krzysztof Kostka i Mateusz Śmigiel).

 

Zwycięstwo w finale oznacza awans do zawodów wojewódzkich i możliwość skonfrontowania się z najlepszymi zespołami w naszym województwie. Cieszy to tym bardziej, że ostatnio w finałach wojewódzkich graliśmy 10 lat temu i od tej pory nie udało sie tego powtórzyć.

 

Drużyna wystąpiła w następującym składzie: Radosław Bodzioch, Filip Czech, Kacper Froń, Krzysztof Kostka, Szymon Pietryka, Łukasz Supel, Bartosz Szczepek, Mateusz Śmigiel, Bartlomiej Wnęk, Jakub Żmuda.

 

Opiekun drużyny - Gołąb Krzysztof

14
press to zoom
13
press to zoom
1/1

Mamy Finał Wojewódzki!!!

 

Po zajęciu drugiego miejsca w powiatowych eliminacjach nasza drużyna szachistów wzięła udział w turnieju rejonowym, który odbył się w naszej szkole 12 listopada br.

Oprócz gospodarzy do rywalizacji zgłosiło się jeszcze 5 drużyn: SP Bóbrka, SP nr3 Sanok, SP Tarnawa Dolna, SP nr1 Domaradz, SP Olszanica.

Zacięte pojedynki, częste remisy spowodowały, że zawody stały na wyrównanym poziomie. Po rozegraniu 4 z 5 rund różnica w punktach pomiędzy pierwszą a czwartą ekipą wynosiła tylko 1 punkt. Ostatnia runda okazała się więc decydującą.

Nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania. Każdy wygrał swoją partię zdobywając tym samym cenne 2 punkty dla drużyny. Dzięki temu zwycięstwu awansowaliśmy na drugą lokatę i równocześnie do Finału Wojewódzkiego.

Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

1. SP Tarnawa Dolna - 8pkt (awans)

2. SP Stara Wieś - 7pkt (awans)

3. SP SP Bóbrka -6pkt

4. SP nr1 Domaradz -4pkt

5. SP nr3 Sanok -4pkt

6. SP Olszanica -1pkt.

Wręczenia pamiątkowych dyplomów ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie dokonali: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi - Piotr Niecko i Sędzia Główny - Kazimierz Kozubal.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Marek Szerszeń - Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Brzozowie.

W składzie naszej ekipy znaleźli się: Szymon Tomkiewicz, Jakub Tomkiewicz, Kacper Data. Opiekunem drużyny był Hubert Tymczak.

Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy powodzenia w kolejnym etapie rozgrywek, które już niebawem.

 

Opracował: Tymczak Hubert

18
press to zoom
17
press to zoom
15
press to zoom
16
press to zoom
19
press to zoom
1/1