top of page

Stara Wieś czwartą drużyną Podkarpacia!!!

Sezon wiosenny to jak zwykle rozstrzygnięcia wojewódzkie w unihokeju. Również i w tym roku nasza szkoła awansowała do grona najlepszych 9 drużyn na Podkarpaciu. Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej chłopców odbyły się 27.04.2022r. w Padwi Narodowej.

Po otwarciu turnieju przyszło nam rywalizować w grupie z gospodarzami zawodów oraz kolegami z Nowej Wsi, którzy byli naszymi pierwszymi rywalami. Mecz praktycznie przez cały czas toczył się pod nasze dyktando. Bardzo dobra gra w obronie poskutkowała brakiem sytuacji strzeleckich drużyny przeciwnej. Gra na połowie przeciwnika przyniosła nam bardzo dużo okazji strzeleckich. Niestety zabrakło trochę szczęścia w wykończeniu akcji i mecz ostatecznie zakończył się remisem 0:0. W drugim meczu grupowym starliśmy się z gospodarzem turnieju i zwycięzcą półfinału – Padwią Narodową. Po dobrym początku i prowadzeniu 1:0 wkradł się mały błąd w obronie i przeciwnicy doprowadzili do wyrównania. Na szczęście szybka odpowiedź i kolejna bramka pozwoliły wyjść ponownie na prowadzenie, które już udało się utrzymać do końca. Skromna wygrana Nowej Wsi nad Padwią Narodową (1:0) pozwoliła naszym chłopakom (lepszym bilansem strzelonych goli) wejść do najlepszej czwórki z pierwszego miejsca, omijając męczące baraże.

Po przerwie obiadowej przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia. Na sam początek dostał nam się trudny rywal – SP 1 Sanok. Pierwsza połowa to była bardzo dobra gra chłopaków ze Starej Wsi, co z kolei przełożyło się na skromne prowadzenie 1:0. Niestety przeciwnicy na 4 minuty przed końcem wyrównali wynik spotkania i po końcowym gwizdku widniał wynik 1:1. Bardzo dobry remis stawiał przed nami możliwość walki o miejsca medalowe. W drugim spotkaniu finałowym czekali na nas koledzy z SP 4 Sanok. Ponownie bardzo dobra pierwsza połowa dała prowadzenie 1:0. Niestety, chwila nieuwagi, popełnione błędy i przeciwnicy kończyli spotkanie z jedną bramką więcej. Przegrana 1:2 niestety wyeliminowała nas ze strefy medalowej. Na pocieszenie został mecz ze zwycięzcą całego turnieju – SP nr 1 Żurawica. W nim przegrana 0:2 uplasowała nas ostatecznie na 4 miejscu.

Niemniej jednak postawa i zaangażowanie chłopaków została doceniona. Wśród najlepszych czterech drużyn turnieju na pierwszych trzech miejscach znalazły się ekipy z zapleczem klubowym oraz doświadczeniem ligowym. Drużyna ze Starej Wsi zajmując czwarte miejsce została okrzyknięta najlepszą amatorską młodzieżową drużyną Podkarpacia – i ten tytuł bez wątpienia im się należy!

7-9. SP Pustków

Serdecznie gratulujemy chłopakom wspaniałego sukcesu i dziękujemy za zaangażowanie, siły i chęci włożone podczas przygotowań do Finału Wojewódzkiego. Drużyna wystąpiła w składzie : Bednarczyk Arkadiusz (B), Dydek Łukasz (B), Florek Michał, Gdula Jakub, Miezgiel Karol, Pytlak Jan, Remiec Arkadiusz, Sobaś Łukasz, Szczepek Bartosz, Tomkiewicz Dawid, Wania Filip.